3 قدم اصلی برای موفقیت در ترید بازار ارزهای بین المللی

تیترهای اصلی

نظر شما درباره این مطلب چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

اولین نفر شما هستید

3 قدم اصلی برای موفقیت در ترید بازار ارزهای بین المللی

3 قدم اصلی برای موفقیت در ترید بازار ارزهای بین المللی

موضوع ترید و ارزهای بین المللی در چند سال اخیر، همواره از موضوعات داغ تجارت و سرمایه گذاری بوده‌اند. ترید برای برخی یک سرگرمی چالش برانگیز، برای بعضی دیگر صرفا منبع سرمایه گذاری و برای افرادی دیگر هم شغلی جدی به حساب می‌آید. چه زمان کوتاهی در روز را صرف تریدینگ کنید و چه کل روز وقت و سرمایه خود را صرف آن کنید، موفقیت در ترید ارزهای بین المللی هدف و انگیزه اصلی شما خواهد بود. با ما در بلاگ آقای سرمایه گذار همراه باشید تا رازهای موفقیت در ترید بازار ارزهای بین الملل را معرفی کنیم.

آشنایی با ترید و بازارهای مالی

ترید یا خرید و فروش در بازارهای مالی، یکی از تجارت‌های پرطرفدار در دنیای نوین امروز است. روزانه، ماهانه و سالانه، بسیاری از اوراق قرضه، اسناد، ارزهای بین المللی و ارزهای دیجیتال در بازارهای مالی خرید و فروش می‌شوند. تریدرها اشخاصی هستند که با فعالیت خرید و فروش در بازارهای مختلف بین المللی، سعی در کسب سود و سرمایه گذاری دارند.

Success in financial markets

برای کسب موفقیت در ترید ارزهای بین المللی، باید ابتدا اطلاعات کافی در مورد ترید کردن، تکنیک‌ها و تحلیل‌های موثر در روند تریدینگ بدست آورد. همچنین با روند کار و محیط آشنا شده و به مرور تجربه کسب کرد که می‌تواند هموار کننده‌ی مسیر پیشرفت تریدرها باشد.

تریدرها شرایط بازار را تحلیل کرده و خرید لازم را انجام می‌دهند. سپس در بازه‌ی زمانی مشخصی که با توجه به ترجیح و تحلیل آن‌ها می‌تواند در حد چند دقیقه تا چندین ماه باشد، دارایی خود را می‌فروشند تا سود مالی بدست آورند. برای ترید کردن باید بازارهای مالی را مد نظر قرار داده، فرایند رشد یا صعود و نزول آن‌ها را با تحلیل و بررسی پیدا کرد. سپس بهترین شرایط برای خریداری و فروش سهام یا ارز را پیدا کرده و برای کسب سود، اقدام به سرمایه گذاری می‌کنند.

معاملات خرید و فروش در بازار

برای رسیدن به موفقیت در ترید ارزهای بین المللی، در قدم اول باید با انواع روش‌های ترید و معاملات خرید و فروش آشنا شد. هر چقدر تریدرها درک بهتر، درست‌تر و جامع‌تری از شرایط بازار و نحوه معاملات داشته باشند، یک قدم به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوند.

در معاملات خرید، یک سهام، ارز بین‌الملل یا ارز دیجیتال خریده می‌شود و فرد منتظر می‌ماند تا در بازه زمانی کوتاه یا بلند، دارایی وی رشد کرده و دچار افزایش قیمت شود. سپس در زمان مناسب اقدام به فروش آن می‌کند تا سود بدست آورد. از مثال‌های بارز برای چنین معاملاتی، می‌توان ترید اسپات و ترید آتی را نام برد.

برای موفقیت در ترید ارزهای بین المللی، بحث معاملات فروش هم مطرح می‌شود. به نحوی که از واسطه‌های مالی در امر فروش کمک گرفته شده و در جریان فروش، تریدر به کسب سود می‌رسد. در چنین روندی وقتی تریدر با کمک تحلیل‌ها متوجه می‌شود که قیمت ارز دیجیتال در آینده ریزش می‌کند، از صرافی یک واحد ارز دیجیتال قرض گرفته و در بازار به فروش می‌رساند. بعد از کاهش قیمت، همان ارز را با پول کمتری خریده و قرضش را به صرافی پس می‌دهد. تفاوت قیمت در این‌جا، سودی است که عاید تریدر شده است.

انواع و اقسام حوزه‌ها در مبحث ترید وجود دارد که می‌توان به آن‌ها وارد شده و تجربه و سود بدست آورد. نمونه‌های رایج آن شامل دی ترید یا ترید روزانه، سوینگ ترید، ترند ترید، اسکالپ ترید و… است. یکی از الزامات موفقیت در ترید ارزهای بین المللی این است که بدانید در بازارهای مالی مختلف، کدام یک از انواع روش‌های تریدینگ فوق مناسب‌تر است و نتیجه بهتری می‌دهد.

چطور در ترید ارزهای بین المللی موفق شویم؟

بسیاری از افراد در سال‌های اخیر به ترید و بازار ارزهای دیجیتال و بین‌الملل رو آورده‌اند، اما آیا همه آن‌ها موفق به کسب سود قابل توجه می‌شوند؟ مسلما همه‌ی آن‌ها در این رقابت تنگاتنگ موفق نمی‌شوند. پس این سوال پیش می‌آید که چطور در ترید ارزهای بین المللی موفق شویم؟ در ادامه پیش نیازهای کسب موفقیت در این عرصه را معرفی می‌کنیم.

هرفردی می‌تواند پس از آشنایی با ارز دیجیتال یا سهام‌ و اطلاع از نحوه خرید و فروش آن پا به این دنیای گسترده بگذارد. اما کسب موفقیت در ترید ارزهای بین المللی به چیزی بیش از این‌ها نیاز دارد و باید تریدر پای خود را فراتر بگذارد.

1- کسب اطلاعات و آگاهی‌های لازم

کسب اطلاعات و آگاهی‌های لازم

برای این که یک تریدر موفق شوید، باید اطلاعات، تجربه و شناخت کافی از بازار مالی که به آن ورود می‌کنید، داشته باشید. اطلاعات و دانش لازم در این مورد، با فراگیری دوره‌ها و آموزش‌ها به دست می‌آید. در این روند یک سری مهارت‌های بسیار کاربردی برای تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال، تشخیص روند صعودی یا نزولی بازار، تحلیل فاندامنتال و… فرامی‌گیرید که قطعا در ترید به کارتان می‌آید. در نتیجه همه چیز را اصولی و حرفه‌ای پیش می‌برید و چند قدم به موفقیت در ترید ارزهای بین المللی نزدیک‌تر می‌شوید.

یک تریدر موفق باید از اخبارهای اقتصادی روز و روند صعود و نزول قیمت‌ها که تحت تاثیر شرایط مختلف اتفاق می‌افتد، مطلع باشد. بنابراین باید آگاهی کافی از نوسانات قیمت‌ها در بازارهای مالی داشته باشد. این اطلاعات باعث می‌شود تریدر بتواند نقطه ورود و خروج مناسب را پیدا کرده و از معاملاتش سود مناسبی بدست آورد.

یک تریدر باید قبل از هرچیز آموزش‌های لازم را بگذراند تا بتواند روش معاملاتی مناسب و استراتژی مطلوب را پیدا کند. همچنین باید بطور مرتب نمودارهای قیمت و نوسانات ارز را چک کند. از طرفی بتواند در تریدینگ احساسات و هیجان خود را کنترل کرده و تصمیم درست و عاقلانه‌ای بگیرد.

2- شناخت درست بازار

برای سرمایه گذاری حساب شده و موفقیت در ترید ارزهای بین المللی، باید قبل از شروع کار شناخت درست و کافی از بازار هدف داشته باشید. بازارهای مختلف، مشخصات و خصوصیات متنوعی دارند که دانستن آن‌ها به پیشرفت کار بسیار کمک می‌کند.

برای مثال، تریدر باید بداند که دارایی یا هدفی که در بازار معامله می‌شود، چیست و چه خصوصیاتی دارد. همچنین می‌بایست از قوانین ورود به بازار هدف آگاه باشد. مثلا در مورد تجارت ارزهای دیجیتال، تریدر باید از روند و قانون‌های مربوط به منتقل کردن رمز ارز از کیف پولی به کیف پول دیگر مطلع باشد.

مورد بعدی از معیارهای شناخت بازار، ساعت فعالیت بازار هدف و بسترهای معاملاتی آن است. بعضی بازارها مثل بورس، ساعت و روزهای فعالیت مشخص و محدودی دارند، در حالی که فارکس به جز شنبه و یکشنبه، در تمام ساعات و روزها فعال است و بازار ارز دیجیتال هم اصلا تعطیلی ندارد.

برای رسیدن به موفقیت در ترید ارزهای بین المللی، باید با ابزارهای تحلیل هر بازار هم آشنا بود. خوشبختانه در این مورد پلتفرم‌ها و سایت‌هایی وجود دارند که ابزارهای مربوط به تحلیل تکنیکال و بنیادی را در اختیار شما قرار می‌دهند. نمونه‌هایی از این سایت‌ها «تریدینگ ویو»، «کوین مارکت کپ» و «کوین جکو» هستند.

شناخت کافی بازار، تریدر را قادر می‌سازد اشخاص، اخبار یا شرکت‌های موثر در روند بازار را بشناسد. در نتیجه سود یا ضررهای احتمالی را پیش بینی کرده و به موقع پول خود را از بازار خارج می‌کند یا با پیروی از معاملات و فعالیت‌های اشخاص حرفه‌ای و تاثیر گذار در بازار، با اطمینان به خرید و فروش می‌پردازد.

3- آگاهی از روانشناسی بازار

آگاهی از روانشناسی بازار مالی

روانشناسی بازار یک مفهوم دیگر برای کسب مهارت در تریدینگ است که به موفقیت در ترید ارزهای بین المللی کمک می‌کند. منظور از روانشناسی بازار، آگاهی رفتارهای تریدرها در انجام معاملات است که تحت تاثیر بقیه تریدرها یا احساسات شخصی انجام می‌شود. معامله کننده‌ها در بازار ارز، از تحلیل‌های بنیادی یا تکنیکال برای بررسی شرایط استفاده کرده و سپس تصمیم می‌گیرند. اما تحلیل‌های متفاوت، میزان دانش و تجربیات آن‌ها ممکن است نتایج متفاوتی ایجاد کند که باعث می‌شود در هرزمانی هم معاملات خرید و هم فروش رونق داشته باشد.

تریدرها معمولا یک سری پیش فرض‌های ذهنی دارند که بر حسب تجربه، آموزش یا راهنمایی حرفه‌ای‌ها بدست آمده است. آن‌ها در حین ترید کردن ممکن است تحت تاثیر رفتار بقیه تریدرها هم تصمیمات خاصی بگیرند. این تاثیرپذیری اغلب مانع موفقیت در ترید ارزهای بین المللی می‌شود.

گاهی با افزایش قیمت و رونق بازار ارزها، حرص و طمع و ترس از دست رفتن فرصت، باعث می‌شود تریدرهای تازه کار، قبل از انجام بررسی و تحلیل‌های لازم وارد بازار شوند. یا جایی که بازار سیر نزولی دارد، با وجود ضرری که کرده‌اند، به امید بهبود دوباره شرایط صبر می‌کنند؛ اما نزدیک به نقطه عطف بازار و برگشت به شرایط نرمال رشد، دارایی خود را به فروش می‌رسانند که باعث ضرر آن‌هاست.

به‌طور کلی ترس، شک، قاطع نبودن و بیش از حد تحت تاثیر سایر افراد قرار گرفتن، از عوامل روانشناسی بازار بوده و سد راه موفقیت در ترید ارزهای بین المللی می‌شوند. اکثر اوقات تریدری موفق می‌شود که از بهترین استراتژی و مطمئن‌ترین تحلیل استفاده کرده، در بازار نزولی خرید کرده و در بازار صعودی و در حال رشد، دارایی بدست آمده را بفروشد. در عین حال، تحت تاثیر هیجان و احساسات خود قرار نگرفته و تصمیمات منطقی بگیرد.

نظر شما درباره این مطلب چیه؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین نظرات / 5. تعداد نظردهی:

اولین نفر شما هستید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *